Expo 2015 MILANO (Italy)

EXPO 2015

Virtuální prohlídka české expozice

EXPO 2015 je zaměřeno na klíčové otázky udržitelného rozvoje. Chce se stát globální příležitostí pro prezentaci a srovnání tradičních i inovativních postupů při výrobě potravin. Ústřední myšlenkou je přitom otázka, jak zajistit všem obyvatelům planety dostatek kvalitních a nezávadných zdrojů jídla a pití. více...

Virtuální prohlídka

Lukáš Rittstein (nar. 1973) je český sochař.

V letech 1991–1997 studoval Akademii výtvarných umění v Praze a v letech

1997–1999 na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. V roce 1999 obdržel Cenu Jindřicha Chalupeckého. V letech 1997–2008 podnikal s fotografkou a malířkou Barborou Šlapetovou expedice na Novou Guineu za domorodými kmeny. Jejich kniha z těchto cest Proč je noc černá obdržela v roce 2005 cenu za objev roku Magnesia Litera. Lukáš Rittstein a Barbora Šlapetová se podíleli na české expozici světové výstavy Expo 2010 v Šanghaji projektem představujícím symbiózu města a přírody.

Pro český pavilon na světové výstavě EXPO 2015 v Miláně vytvořil Lukáš Rittstein úvodní sochu u vstupu do pavilonu s názvem Brána volných tvarů - Hydall a plastiku Za horizont.

Obě sochy vyrobil v továrně v Neratovicích, odkud je tato virtuální prohlídka.

Virtuální prohlídka

Jakub Nepraš (nar. 1981, Praha)

Vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze. Svá díla vystavuje po celém světě. Držitel několika mezinárodních uznání.

Je to multimediální umělec využívající nejmodernější technologie k vytváření svých soch, které kombinuje s video koláží.

V českém pavilonu na světové výstavě EXPO 2015 v Miláně vystavuje dvě sochy a názvem Ebolid a Buňka. Ukazuje v nich svět jako zvláštní organismus, který je plný komplikovaných vztahů. Obě vytvořil v již zaniklém legendárním atelieru Trafačka, odkud je tato virtuální prohlídka.

Virtuální prohlídka

Lasvit Glass Works Ave Clara

Sklárna

Sklářská huť v Novém Boru, kde se pro český pavilon na světové výstavě EXPO 2015 v Miláně odlévají unikátní skleněné desky FROZEN firmy Lasvit.

Virtuální prohlídka